Träningsmatcher – så matchar lagen

Seriepremiären i Hockeyettan befinner sig nu endast några veckor bort och trupperna börjar bli allt mer kompletta. På torsdag drar träningsmatcherna igång för lagen i Hockeyettan. Nedan följer spelschemat för Hockeyettan-lagens försäsongsmatcher.      

Torsdag 10/8
19:00 Oskarshamn – Kristianstad 1-2

Fredag 11/8
19:00 Lindlöven – Kongsvinger 6-3
19:00 Valbo – Örnsköldsvik 1-3
19:00 Grästorp – Skövde 0-2

Lördag 12/8
16:00 Mariestad – Kongsvinger 5-0
16:00 Lindlöven – Borlänge 3-2

Söndag 13/8
13:00 Valbo – Örnsköldsvik 4-1
16:00 Wings – Västerås 1-3

Tisdag 15/8
18:00 Boden – Luleå 2-5
19:00 Helsingborg – Malmö Redhawks J-20 2-6
19:00 Vännäs – Björklöven 0-7

Onsdag 16/8
19:00 Skövde – Mariestad 0-4 
19:00 Västerås – Vita Hästen 1-3
19:00 HC Dalen – Ulricehamn 4-0
19:00 Enköping – Sollentuna 5-2
19:00 Troja/Ljungby – Halmstad 7-1
19:00 Lindlöven – Arboga 4-2
19:00 Piteå – SK Lejon 5-1
19:00 Wings – Viggbyholm 2-1

Torsdag 17/8
18:00 Östersund – Timrå 2-3
19:00 KRIF – Tyringe 7-4
19:00 Vimmerby  – Nybro Vikings 2-3 eft.str
19:00 Hudiksvall – Sollefteå 3-1
19:00 Forshaga – FBK J-20
19:00 Huddinge– Tranås 4-2
19:00 Teg – Björklöven 0-6
19:00 Asplöven – Haparanda Hockey (inställd)

Fredag 18/8
17:30 RoKi – Kalix
19:00 Rödovre – Kristianstad 2-0
19:00 Skövde – BIK Karlskoga 4-5

Lördag 19/8
15:00 Rungstedt – Kristianstad

Söndag 20/8
16:00 Skövde – Tingsryd
16:45 Nacka – Tyresö/Hanviken
17:00 Kumla  –  Hallsberg
19:00 Piteå – SK Lejon (Livesänds här)

Måndag 21/8
19:00 Vallentuna – Hammarby

Tisdag 22/8
19:00 Boden – Luleå J-20
19:00 Kalix  – RoKi
19:00 Huddinge – Borlänge
19:00 Valbo – Surahammar

Onsdag 23/8
19:00 Köping – Sollentuna
19:00 Kristianstad – Nybro Vikings
19:00 Haninge Anchors – Tyresö/Hanviken
19:00 Mariestad– Tranås
19:00 Väsby – Vallentuna
19:00 Helsingborg – Halmstad
19:00 Örnsköldsvik – Sollefteå
19:00 Gripen – Linden
19:00 Grästorp – Grums
19:00 HA74 – HC Dalen
19:00 IK Pantern – KRIF

Torsdag 24/8
Kumla – Örebro J-20

 

Fredag 25/8
16:00 Frisk Asker – Huddinge
16:00 Västervik – Tranås
17:00 Västerås – Surahammar
18:00 Tyringe – Malmö Redhawks J-20
18:30 Hammarby – Estland
19:00 Visby/Roma – Enköping
19:00 Asplöven – Kalix
19:00 Vännäs – Örnsköldsvik
19:00 Piteå – Boden
20:00 Köping – Arboga
20:00 Mariestad – Skövde

Lördag 26/8
12.00 Surahammar – Arboga
13:00 Skövde – Huddinge
14:00 Visby/Roma – Enköping
15:00 Haninge Anchors – Djurgården Legends/NHL
15:00 Tyringe – KRIF
15:00 Jonstorp – Helsingborg
16:00 Nybro Vikings – Tingsryd
16:00 Borlänge – Lillehammer
16:00 Köping  – Västerås
17:00 Mariestad – Frisk Asker
18:30 Hammarby – Lettland

Söndag 27/8
12.00 Köping – Surahammar
12:00 Frisk Asker – Skövde
12:00 Hammarby – Litauen
15:00 Sollefteå – Vännäs
15:00 Linden – Tyresö/Hanviken
16:00 Väsby  – Borlänge
16:00 HC Dalen – HA74
16:00 Mariestad – Huddinge
16:00 Kumla – Forshaga
16:00 Hanhals – Grums
16.00 Arboga  – Västerås
16:00 Hudiksvall – Östersund

Tisdag 29/8
19:00 Kristianstad – Halmstad
19:00 SK Lejon – Piteå

Onsdag 30/8
19:00 Vännäs – Teg
19:00 Lindlöven – Sollentuna
19:00 Vallentuna – Surahammar
19:00 Vimmerby – HA 74
19:00 Gripen HC – Haninge Anchors
19:00 Almtuna – Västerås
19:00 Helsingborg – Tyringe
19:00 Forshaga – Kumla
19:00 Östersund – Brunflo
19:00 HC Dalen – Grästorp
19:00 Hanhals – Vänersborg
19:00 Väsby – Tyresö/Hanviken

Torsdag 31/8
19:00 Sollefteå – Hudiksvall
19:00 Arboga – Forshaga
19:00 Asplöven – Boden

Fredag 1/9
16:30 KRIF – Västervik
19.00 Örnsköldsvik – Vännäs
19.00 Köping – Gripen
19.00 Haninge Anchors – Enköping
19.00 Rödovre – Helsingborg
19.00 Halmstad – Jonstorp
19:00 Grums – Hanhals
19:30 Kristianstad– Västerås


Lördag 2/9
15.00 Hudiksvall – Östersund
15.00 Västerås – Västervik
16.00 Hammarby  – Borlänge
16.00 Tyringe – Nybro Vikings
16:00 Linden – Surahammar
16.00 Halmstad – Hanhals
18.00 Kristianstad – KRIF

Söndag 3/9
14:00 Västerås – KRIF
15:00 Vännäs – Sollefteå
15:30 SK Lejon – Teg
16:00 Tyresö/Hanviken – Haninge Anchors
16:00 Tranås – Mariestad
16:00 Väsby – Enköping
16:00 HA74  – Kumla
16:00 Lindlöven – Vallentuna
16:00 HC Dalen – Vimmerby
16:00 Borlänge – Huddinge
17:00 Kristianstad – Västervik

Tisdag 5/9
19:00 Arboga  –Lindlöven
19:00 Halmstad – Helsingborg

Onsdag 6/9
19:00 Västerås – Hammarby
19:00 Kalix  – Asplöven
19:00 Haninge Anchors – Köping
19:00 Skövde  – HC Dalen
19:00 Tyringe – Mörrum
19:00 Surahammar – Valbo
19:00 Sollentuna – Enköping
19:00 Vallentuna – Tyresö/Hanviken
19:00 Nybro Vikings – Vimmerby
19:00 Hammarö – Forshaga

Torsdag 7/9
19:15 SK Lejon – Teg

Fredag 8/9
18:00 Forshaga – Arboga
19:00 Vallentuna – Lindlöven
19:00 Kristianstad – Tyringe
19:00 Östersund – Borlänge
19:00 Kalix – Piteå
19:00 Hanhals – Halmstad
19:00 BIK Karlskoga – Mariestad
19:00 KRIF – Tingsryd (Livesänds här)
19:00 Helsingborg – Rögle J-20
19:00 Wings – Leksand J-20

Lördag 9/9
16:00 Kumla – Hammarby
16:00 Skövde  – Grästorp
16:00 Östersund – Hudiksvall
19:00 Boden – Roki
xx:xx Teg – SK Lejon

Söndag 10/9
14:00 Enköping – Haninge Anchors
14:00 Teg  – Vännäs
16:00 Borlänge – Väsby
16:00 Sollentuna – Lindlöven
16:00 Tranås  – Huddinge
16:00 Surahammar – Vallentuna
16:00 Vimmerby – HC Dalen
16:00 Gripen – Köping
15:00 Linden – Tyresö/Hanviken
19:00 Kumla  –  HA74

Tisdag 12/9
19:00 Tyringe – Helsingborg
19:00 Piteå – Kalix

Onsdag 13/9
19:00 Vimmerby – IK Oskarshamn
19:00 Forshaga – Hammarö
19:00 Skövde – Tranås
19:00 Nybro Vikings  – Kristianstad
19:00 Sollentuna – Köping
19:00 Hammarby – Gripen
19:00 Grästorp – HC Dalen
19:00 Västervik – Huddinge
19:00 Vallentuna – Väsby
19:00 Boden – SK Lejon
19:00 Wings – Valbo
19:00 Tyresö/Hanviken – Nacka

Fredag 15/9
19:00 Tingsryd – KRIF

Någon match som saknas? skicka gärna ett mail till [email protected]

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *