OM HOCKEYETTANstorloggo
Hockeyettan är en intresseorganisation som bildades den 19 augusti 2012 av samtliga 56 division ett-klubbar i Sverige. Under säsongen 2011/2012 hade serierna över 700 000 åskådare runt om i Sverige.

Föreningens avsikt är, att i samverkan med Svenska Ishockeyförbundet, Svenska Hockeyligan, HockeyAllsvenskan utveckla svensk ishockey i allmänhet och division ett i synnerhet.

 

STYRELSEN
styrelsen@hockeyettan.se

Ordförande
Ronnie Glysing
ronnie.glysing@hockeyettan.se

Styrelseledamöter
Ove Marklund (Piteå) – Vice Ordförande, ekonomi
ove.marklund@hockeyettan.se

John Falck (Lindlöven) – Marknad- försäljning
john.falck@hockeyettan.se

Magnus Holmvall (Sundsvall) – Sportgruppen
magnus.holmvall@hockeyettan.se

Jonas Nilsson (Helsingborg) – Inköp, samarbetsavtal mm
jonas.nilsson@hockeyettan.se

Nils Ekmark (Wings) – PR, reklam, mm
nils.ekmark@hockeyettan.se

Peter Hällsås (Huddinge)
peter.hallsas@hockeyettan.se

Styrelsesuppleanter
Michael Lundmark (Östersund)
micael.lundmark@hockeyettan.se

Sakarias Johansson (Mörrum)
sakarias.johansson@hockeyettan.se

Valberedningen
Krister Loftlin (Huddinge), ordförande,
Bertil Lindberg (Mörrum)
P-O Åberg (Teg)

valberedningen@hockeyettan.se

REDAKTIONEN
Mikael Mjörnberg – Chefredaktör
mikael.mjornberg@hockeyettan.se

Michael Rundberg
micael.rundberg@hockeyettan.se

 

LOGOTYPERlitenpodd
Ladda ner Hockeyettans logotyp i flera olika högupplösta varianter här.
Logotyper