Fastställt spelschema Hockeyettan östra
Här är det fastställda spelordningen för Hockeyettan Östra.
Datum | Tid | Hemma | Borta | Arena |
2019-09-13 | 19:00 | Visby/Roma HK | Hammarby IF | Visby Ishall |
2019-09-15 | 16:00 | Hanvikens SK | Enköpings SK HK | Tyresö Ishall |
2019-09-14 | 16:00 | Strömsbro IF | Wings HC Arlanda | Testebo Arena |
2019-09-15 | 16:00 | Hudiksvalls HC | Sollentuna HC | Glysishallen |
2019-09-15 | 16:00 | Segeltorps IF | IF Vallentuna BK | Segeltorpshallen |
2019-09-15 | 16:00 | Huddinge IK | Hammarby IF | Björkängshallen |
2019-09-15 | 15.00 | Väsby IK HK | Visby/Roma HK | Vilundaparkens Ishall |
2019-09-18 | 19:00 | Hammarby IF | Segeltorps IF | SDC-hallen |
2019-09-18 | 19:00 | IF Vallentuna BK | Hudiksvalls HC | Vallentuna Ishall |
2019-09-18 | 19:00 | Sollentuna HC | Strömsbro IF | SVEAB Arena |
2019-09-18 | 19:00 | Wings HC Arlanda | Hanvikens SK | Pinbackshallen |
2019-09-18 | 19:00 | Enköpings SK HK | Väsby IK HK | Bahcohallen |
2019-09-20 | 19:00 | Visby/Roma HK | Huddinge IK | Visby Ishall |
2019-09-22 | 16:00 | Sollentuna HC | Hanvikens SK | SVEAB Arena |
2019-09-22 | 16:00 | Strömsbro IF | IF Vallentuna BK | Testebo Arena |
2019-09-22 | 16:00 | Hudiksvalls HC | Hammarby IF | Glysishallen |
2019-09-22 | 16:00 | Segeltorps IF | Visby/Roma HK | Segeltorpshallen |
2019-09-22 | 16:00 | Wings HC Arlanda | Enköpings SK HK | Pinbackshallen |
2019-09-23 | 19:00 | Huddinge IK | Väsby IK HK | Björkängshallen |
2019-09-25 | 19:00 | Väsby IK HK | Segeltorps IF | Vilundaparkens Ishall |
2019-09-25 | 19:00 | Hammarby IF | Strömsbro IF | SDC-hallen |
2019-09-25 | 19:00 | IF Vallentuna BK | Hanvikens SK | Vallentuna Ishall |
2019-09-25 | 19:00 | Sollentuna HC | Wings HC Arlanda | SVEAB Arena |
2019-09-25 | 19:00 | Enköpings SK HK | Huddinge IK | Bahcohallen |
2019-09-27 | 19:00 | Visby/Roma HK | Hudiksvalls HC | Visby Ishall |
2019-09-29 | 16:00 | Hanvikens SK | Hammarby IF | Tyresö Ishall |
2019-09-28 | 16:00 | Strömsbro IF | Visby/Roma HK | Testebo Arena |
2019-09-29 | 16:00 | Hudiksvalls HC | Väsby IK HK | Glysishallen |
2019-09-29 | 16:00 | Segeltorps IF | Huddinge IK | Segeltorpshallen |
2019-09-29 | 16:00 | Sollentuna HC | Enköpings SK HK | SVEAB Arena |
2019-09-29 | 16:00 | Wings HC Arlanda | IF Vallentuna BK | Pinbackshallen |
2019-10-02 | 19:00 | Huddinge IK | Hudiksvalls HC | Björkängshallen |
2019-10-02 | 19:00 | Väsby IK HK | Strömsbro IF | Vilundaparkens Ishall |
2019-10-02 | 19:00 | Hammarby IF | Wings HC Arlanda | SDC-hallen |
2019-10-02 | 19:00 | IF Vallentuna BK | Sollentuna HC | Vallentuna Ishall |
2019-10-02 | 19:00 | Enköpings SK HK | Segeltorps IF | Bahcohallen |
2019-10-04 | 19:00 | Visby/Roma HK | Hanvikens SK | Visby Ishall |
2019-10-06 | 16:00 | Wings HC Arlanda | Visby/Roma HK | Pinbackshallen |
2019-10-09 | 19:00 | Hanvikens SK | Väsby IK HK | Tyresö Ishall |
2019-10-09 | 19:00 | Strömsbro IF | Huddinge IK | Testebo Arena |
2019-10-09 | 19:00 | Hudiksvalls HC | Segeltorps IF | Glysishallen |
2019-10-09 | 19:00 | IF Vallentuna BK | Enköpings SK HK | Vallentuna Ishall |
2019-10-09 | 19:00 | Sollentuna HC | Hammarby IF | SVEAB Arena |
2019-10-11 | 19:00 | Visby/Roma HK | Sollentuna HC | Visby Ishall |
2019-10-11 | 19:00 | Enköpings SK HK | Hudiksvalls HC | Bahcohallen |
2019-10-13 | 16:00 | Segeltorps IF | Strömsbro IF | Segeltorpshallen |
2019-10-13 | 16:00 | Huddinge IK | Hanvikens SK | Björkängshallen |
2019-10-13 | 16:00 | Väsby IK HK | Wings HC Arlanda | Vilundaparkens Ishall |
2019-10-13 | 16:00 | Hammarby IF | IF Vallentuna BK | SDC-hallen |
2019-10-16 | 19:00 | Hanvikens SK | Strömsbro IF | Tyresö Ishall |
2019-10-16 | 19:00 | Väsby IK HK | Hammarby IF | Vilundaparkens Ishall |
2019-10-16 | 19:00 | IF Vallentuna BK | Huddinge IK | Vallentuna Ishall |
2019-10-16 | 19:00 | Sollentuna HC | Segeltorps IF | SVEAB Arena |
2019-10-16 | 19:00 | Hudiksvalls HC | Wings HC Arlanda | Glysishallen |
2019-10-18 | 19:00 | Visby/Roma HK | Enköpings SK HK | Visby Ishall |
2019-10-20 | 16:00 | Hanvikens SK | Segeltorps IF | Tyresö Ishall |
2019-10-18 | 19:00 | Strömsbro IF | Hudiksvalls HC | Testebo Arena |
2019-10-20 | 16:00 | IF Vallentuna BK | Visby/Roma HK | Vallentuna Ishall |
2019-10-20 | 16:00 | Sollentuna HC | Väsby IK HK | SVEAB Arena |
2019-10-20 | 16:00 | Wings HC Arlanda | Huddinge IK | Pinbackshallen |
2019-10-23 | 19:00 | Hudiksvalls HC | Hanvikens SK | Glysishallen |
2019-10-23 | 19:00 | Segeltorps IF | Wings HC Arlanda | Segeltorpshallen |
2019-10-23 | 19:00 | Huddinge IK | Sollentuna HC | Björkängshallen |
2019-10-23 | 19:00 | Väsby IK HK | IF Vallentuna BK | Vilundaparkens Ishall |
2019-10-23 | 19:00 | Enköpings SK HK | Strömsbro IF | Bahcohallen |
2019-10-25 | 19:00 | Hanvikens SK | Visby/Roma HK | Tyresö Ishall |
2019-10-27 | 16:00 | Hammarby IF | Enköpings SK HK | SDC-hallen |
2019-10-27 | 16:00 | Huddinge IK | Visby/Roma HK | Björkängshallen |
2019-11-01 | 19:00 | Visby/Roma HK | Väsby IK HK | Visby Ishall |
2019-11-03 | 16:00 | Enköpings SK HK | Hanvikens SK | Bahcohallen |
2019-11-03 | 16:00 | Wings HC Arlanda | Strömsbro IF | Pinbackshallen |
2019-10-27 | 16.00 | Sollentuna HC | Hudiksvalls HC | SVEAB Arena |
2019-11-03 | 16:00 | IF Vallentuna BK | Segeltorps IF | Vallentuna Ishall |
2019-11-03 | 16:00 | Hammarby IF | Huddinge IK | SDC-hallen |
2019-11-06 | 19:00 | Segeltorps IF | Hammarby IF | Segeltorpshallen |
2019-11-06 | 19:00 | Hudiksvalls HC | IF Vallentuna BK | Glysishallen |
2019-11-06 | 19:00 | Strömsbro IF | Sollentuna HC | Testebo Arena |
2019-11-06 | 19:00 | Hanvikens SK | Wings HC Arlanda | Tyresö Ishall |
2019-11-06 | 19:00 | Väsby IK HK | Enköpings SK HK | Vilundaparkens Ishall |
2019-11-08 | 19:00 | Visby/Roma HK | Segeltorps IF | Visby Ishall |
2019-11-08 | 19:00 | Enköpings SK HK | Wings HC Arlanda | Bahcohallen |
2019-11-10 | 16:00 | Hanviken SK | Sollentuna HC | Tyresö Ishall |
2019-11-10 | 16:00 | IF Vallentuna BK | Strömsbro IF | Vallentuna Ishall |
2019-11-10 | 16:00 | Hammarby IF | Hudiksvalls HC | SDC-hallen |
2019-11-11 | 19:00 | Väsby IK HK | Huddinge IK | Vilundaparkens Ishall |
2019-11-13 | 19:00 | Segeltorps IF | Väsby IK HK | Segeltorpshallen |
2019-11-13 | 19:00 | Strömsbro IF | Hammarby IF | Testebo Arena |
2019-11-13 | 19:00 | Hanvikens SK | IF Vallentuna BK | Tyresö Ishall |
2019-11-13 | 19:00 | Wings HC Arlanda | Sollentuna HC | Pinbackshallen |
2019-11-13 | 19:00 | Huddinge IK | Enköpings SK HK | Björkängshallen |
2019-11-15 | 19:00 | Visby/Roma HK | Strömsbro IF | Visby Ishall |
2019-11-15 | 19:00 | Enköpings SK HK | Sollentuna HC | Bahcohallen |
2019-11-17 | 16:00 | Hammarby IF | Hanvikens SK | SDC-hallen |
2019-11-17 | 16:00 | Väsby IK HK | Hudiksvalls HC | Vilundaparkens Ishall |
2019-11-17 | 16:00 | Huddinge IK | Segeltorps IF | Björkängshallen |
2019-11-17 | 16:00 | IF Vallentuna BK | Wings HC Arlanda | Vallentuna Ishall |
2019-11-20 | 19:00 | Hudiksvalls HC | Huddinge IK | Glysishallen |
2019-11-20 | 19:00 | Strömsbro IF | Väsby IK HK | Testebo Arena |
2019-11-20 | 19:00 | Wings HC Arlanda | Hammarby IF | Pinbackshallen |
2019-11-20 | 19:00 | Sollentuna HC | IF Vallentuna BK | SVEAB Arena |
2019-11-20 | 19:00 | Segeltorps IF | Enköpings SK HK | Segeltorpshallen |
2019-11-23 | 16:00 | Hudiksvalls HC | Visby/Roma HK | Glysishallen |
2019-11-24 | 15:00 | Enköpings SK HK | Visby/Roma HK | Bahcohallen |
2019-11-27 | 19:00 | Väsby IK HK | Hanvikens SK | Vilundaparkens Ishall |
2019-11-27 | 19:00 | Huddinge IK | Strömsbro IF | Björkängshallen |
2019-11-27 | 19:00 | Segeltorps IF | Hudiksvalls HC | Segeltorpshallen |
2019-11-27 | 19:00 | Enköpings SK HK | IF Vallentuna BK | Bahcohallen |
2019-11-27 | 19:00 | Hammarby IF | Sollentuna HC | SDC-hallen |
2019-11-29 | 19:00 | Visby/Roma HK | Wings HC Arlanda | Visby Ishall |
2019-11-30 | 16:00 | Strömsbro IF | Segeltorps IF | Testebo Arena |
2019-12-01 | 16:00 | Hanvikens SK | Huddinge IK | Tyresö Ishall |
2019-12-01 | 16:00 | Wings HC Arlanda | Väsby IK HK | Pinbackshallen |
2019-12-01 | 15:00 | Sollentuna HC | Visby/Roma HK | SVEAB Arena |
2019-12-01 | 16:00 | IF Vallentuna BK | Hammarby IF | Vallentuna Ishall |
2019-12-01 | 16:00 | Hudiksvalls HC | Enköpings SK HK | Glysishallen |
2019-12-04 | 19:00 | Strömsbro IF | Hanvikens SK | Testebo Arena |
2019-12-04 | 19:00 | Hammarby IF | Väsby IK HK | SDC-hallen |
2019-12-04 | 19:00 | Huddinge IK | IF Vallentuna BK | Björkängshallen |
2019-12-04 | 19:00 | Segeltorps IF | Sollentuna HC | Segeltorpshallen |
2019-12-04 | 19:00 | Wings HC Arlanda | Hudiksvalls HC | Pinbackshallen |
2019-12-06 | 19:00 | Enköpings SK HK | Hammarby IF | Bahcohallen |
2019-12-06 | 19:00 | Visby/Roma HK | IF Vallentuna BK | Visby Ishall |
2019-12-08 | 16:00 | Segeltorps IF | Hanvikens SK | Segeltorpshallen |
2019-12-06 | 19:00 | Hudiksvalls HC | Strömsbro IF | Glysishallen |
2019-12-08 | 16:00 | Väsby IK HK | Sollentuna HC | Vilundaparkens Ishall |
2019-12-08 | 16:00 | Huddinge IK | Wings HC Arlanda | Björkängshallen |
2019-12-11 | 19:00 | Hanvikens SK | Hudiksvalls HC | Tyresö Ishall |
2019-12-11 | 19:00 | Wings HC Arlanda | Segeltorps IF | Pinbackshallen |
2019-12-11 | 19:00 | Sollentuna HC | Huddinge IK | SVEAB Arena |
2019-12-11 | 19:00 | IF Vallentuna BK | Väsby IK HK | Vallentuna Ishall |
2019-12-11 | 19:00 | Hammarby IF | Visby/Roma HK | SDC-hallen |
2019-12-11 | 19:00 | Strömsbro IF | Enköpings SK HK | Testebo Arena |
Spelschema Hockeyettan Södra
Spelschema Hockeyettan Västra
Spelschema Hockeyettan Norra