fre 13 sep Slut
Hockeylag VRH 2
Hockeylag HIF 1
lör 14 sep Slut
Hockeylag STR 1
Hockeylag WIN 2
sön 15 sep 15:00
Hockeylag VSB -
Hockeylag VRH -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag HAN -
Hockeylag ESK -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag HHC -
Hockeylag SHC -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag SEG -
Hockeylag VBK -
sön 15 sep 18:00
Hockeylag HUD -
Hockeylag HIF -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag VBK -
Hockeylag HHC -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag SHC -
Hockeylag STR -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag WIN -
Hockeylag HAN -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag ESK -
Hockeylag VSB -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag HIF -
Hockeylag SEG -
fre 20 sep 19:00
Hockeylag VRH -
Hockeylag HUD -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag STR -
Hockeylag VBK -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag HHC -
Hockeylag HIF -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag SEG -
Hockeylag VRH -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag WIN -
Hockeylag ESK -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag SHC -
Hockeylag HAN -
mån 23 sep 19:00
Hockeylag HUD -
Hockeylag VSB -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag VSB -
Hockeylag SEG -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag HIF -
Hockeylag STR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag VBK -
Hockeylag HAN -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag SHC -
Hockeylag WIN -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag ESK -
Hockeylag HUD -

Just nu! Spelschemat för Kvalserien klart.

Kvalserien 2019.
Almtuna, Boden, Hudiksvall, Kristianstad, Tranås och Vita Hästen.

Start redan på torsdag och där Hockeyettans Tranås och Hudiksvall får mäta sig med
Almtuna respektive Vita Hästen från HockeyAllsvenskan.

Samtliga matcher sänds på Aftonbladet Plus Premium. Dagen efter kommer reprisen av matchen laddas upp på Hockeyettan Play.

Här är hela programmet.

 

Datum Tid Hemmalag Bortalag
2019-03-21 19.00 HC Vita Hästen Hudiksvall
2019-03-21 19.00 Almtuna IS Tranås AIF
2019-03-21 19.00 Bodens HF Kristianstad
2019-03-23 16.00 Hudiksvall Almtuna IS
2019-03-23 16.00 Tranås AIF Bodens HF
2019-03-23 16.00 Kristianstad HC Vita Hästen
2019-03-25 19.00 Almtuna IS Bodens HF
2019-03-26 19.00 HC Vita Hästen Tranås AIF
2019-03-26 19.00 Hudiksvall Kristianstad
2019-03-28 19.00 Tranås AIF Kristianstad
2019-03-28 19.00 Bodens HF Hudiksvall
2019-03-28 19.00 Almtuna IS HC Vita Hästen
2019-03-31 16.00 HC Vita Hästen Bodens HF
2019-03-31 16.00 Hudiksvall Tranås AIF
2019-03-30 16.00 Kristianstad Almtuna IS
2019-04-03 19.00 Hudiksvall HC Vita Hästen
2019-04-03 19.00 Tranås AIF Almtuna IS
2019-04-03 19.00 Kristianstad Bodens HF
2019-04-05 19.00 Almtuna IS Hudiksvall
2019-04-07 15.00 Bodens HF Tranås AIF
2019-04-06 16.00 HC Vita Hästen Kristianstad
2019-04-09 19.00 Bodens HF Almtuna IS
2019-04-09 19.00 Tranås AIF HC Vita Hästen
2019-04-09 19.00 Kristianstad Hudiksvall
2019-04-11 19.00 Kristianstad Tranås AIF
2019-04-11 19.00 Hudiksvall Bodens HF
2019-04-11 19.00 HC Vita Hästen Almtuna IS
2019-04-14 16.00 Bodens HF HC Vita Hästen
2019-04-14 16.00 Tranås AIF Hudiksvall
2019-04-14 16.00 Almtuna IS Kristianstad