500-klubben – Mot Hockeyallsvenskan
Vår målsättning och vision att nå Hockeyallsvenskan kvarstår och vi fortsätter varje säsong att utveckla vår förening genom att öka intäkter och arrangera turneringar. I år hoppas vi klara målet att nå 500 medlemmar i klubben. Vi behöver fortsätta att växa som förening och med det skapa fler möjligheter att utvecklas tillsammans med våra samarbetspartners och supportrar.
Tranås AIF Hockey har idag ett A-lag i Hockeyettan, ett juniorlag i Division 1 samt ungdomslag med bred verksamhet från Tre Kronors hockeyskola upp till U16. Vi bygger för framtiden och detta är viktiga delar i Tranås AIF.

Vad är 500-klubben?
Vi fortsätter med 500-klubben och hoppas att vår idé nu ska lyckas fullt ut. Förra året kom vi upp i 210 medlemmar men målet i år är att verkligen få med 500 personer och företag att bidra med 500 kr vardera.
Det ger oss ett underbart tillskott på hela 250 000 kr per år! Genom att gå med i 500-klubben och bidra med 500 kr eller mer till vår satsning att nå Hockeyallsvenskan ger du föreningen möjligheter att rekrytera spetsspelare, utveckla våra egna talanger samt stärka föreningens omsättning och ekonomi.
Du blir med ditt medlemskap en av våra absolut viktigaste spelare!
Medlemsförmåner

Vad får jag du ut av att gå med i 500-klubben? Ja, förutom att du stöttar din favoritförening så får du även ta del av nedananstående premier:
- Ölglas + glasunderlägg med TAIF-logga (välj mellan vit och svart logotyp) alternativt en TAIF-kaffemugg
- Ditt namn visaspå TAIF’s hemsida
Hur går jag med?
För att gå med i 500-klubben Swishar du 500 kr (eller mer) till 123 303 1564. Det går också bra att betala in till TAIF’s bankgiro 709-3503. Det går också bra att skanna QR-koden här nedan.
Var vänlig och märk betalningen med ”500-klubben” och eventuellt namn på den som ska vara med (om det inte är samma som den som betalar).
OBS! Detta är ett årligt medlemskap som inte förnyas automatiskt. Det kommer således inte hem några inbetalningskort utan avgiften behöver betalas varje år om man önskar vara med.

Undrar du något?
Vid frågor angående 500-klubben, kontakta Stefan Fransson på telefon 0140-146 24 eller e-post klubbchef@taif.se.