lör 14 sep Slut
Hockeylag DAL 2
Hockeylag KRIF 5
lör 14 sep Slut
Hockeylag KLR 3
Hockeylag NYB 2
lör 14 sep Slut
Hockeylag TRO 4
Hockeylag TRA 1
sön 15 sep Slut
Hockeylag HAH 4
Hockeylag VIM 2
sön 15 sep Slut
Hockeylag MRM 6
Hockeylag HLS 7
sön 15 sep Slut
Hockeylag TYR 3
Hockeylag BOR 4
ons 18 sep Slut
Hockeylag TRA 2
Hockeylag DAL 1
ons 18 sep Slut
Hockeylag KRIF 3
Hockeylag MRM 4
ons 18 sep Slut
Hockeylag HLS 1
Hockeylag HAH 4
ons 18 sep Slut
Hockeylag VIM 3
Hockeylag KLR 5
ons 18 sep Slut
Hockeylag NYB 3
Hockeylag BOR 2
ons 18 sep Slut
Hockeylag TYR 0
Hockeylag TRO 7
fre 20 sep Slut
Hockeylag DAL 1
Hockeylag TRO 2
lör 21 sep Slut
Hockeylag KLR 3
Hockeylag HLS 4
sön 22 sep Slut
Hockeylag HAH 1
Hockeylag KRIF 0
sön 22 sep Slut
Hockeylag MRM 2
Hockeylag TRA 4
sön 22 sep Slut
Hockeylag NYB 8
Hockeylag TYR 2
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TRO -
Hockeylag MRM -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TRA -
Hockeylag HAH -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag KRIF -
Hockeylag KLR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag HLS -
Hockeylag BOR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TYR -
Hockeylag DAL -
fre 27 sep 19:00
Hockeylag VIM -
Hockeylag NYB -
lör 28 sep 15:00
Hockeylag BOR -
Hockeylag KRIF -
lör 28 sep 16:00
Hockeylag KLR -
Hockeylag TRA -
lör 28 sep 16:00
Hockeylag MRM -
Hockeylag DAL -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag VIM -
Hockeylag TYR -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag NYB -
Hockeylag HLS -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag DAL -
Hockeylag HAH -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag TRO -
Hockeylag KLR -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag TRA -
Hockeylag BOR -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag KRIF -
Hockeylag NYB -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag HLS -
Hockeylag VIM -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag TYR -
Hockeylag MRM -

Spelschema 2019/2020

Här har vi spelschemat för säsongen 19/20 i Hockeyettan, med reservation för ängringar. Skulle förändringar ske, så meddelar vi detta omgående.

Söndag 2019-09-15 kl. 17:00 Tyringe – BHC (Tyrs Hov)
Onsdag 2019-09-18 kl. 19:00 Nybro Vikings – BHC (Liljas Arena)
Onsdag 2019-09-25 kl. 19:00 Hanhals BHC (Kungsbacka Ishall)
Lördag 2019-09-28 kl. 15:00 BHC – Kallinge-Ronneby (Borås Ishall)

Onsdag 2019-10-02 kl. 19:00 Tranås – BHC (Stiga Arena)
Onsdag 2019-10-09 kl. 19:00 BHC – Troja/Ljungby (Borås Ishall)
Fredag 2019-10-11 kl. 19:00 Dalen – BHC (Skandia Mäklarna Center)
Onsdag 2019-10-16 kl. 19:00 BHC – Kalmar (Borås Ishall)
Lördag 2019-10-19 kl. 15:00 BHC – Mörrum (Borås Ishall)
Onsdag 2019-10-23 kl. 19:00 Halmstad – BHC (Halmstad Arena)

Fredag 2019-11-01 kl. 19:00 BHC – Tyringe (Borås Ishall)
Onsdag 2019-11-06 kl. 19:00 BHC – Nybro Vikings (Borås Ishall)
Lördag 2019-11-09 kl. 15:00 BHC – Vimmerby (Borås Ishall)
Söndag 2019-11-10 kl. 16:00 Vimmerby – BHC (Vimmerby Ishall)
Onsdag 2019-11-13 kl. 19:00 BHC – Hanhals (Borås Ishall)
Söndag 2019-11-17 kl. 16:00 Kallinge-Ronneby – BHC (Soft Center Arena)
Onsdag 2019-11-20 kl. 19:00 BHC – Tranås (Borås Ishall)
Onsdag 2019-11-27 kl. 19:00 Troja/Ljungby – BHC (Ljungby Arena A-hallen)
Lördag 2019-11-30 kl. 15:00 BHC – Dalen (Borås Ishall)

Onsdag 2019-12-04 kl. 19:00 Kalmar – BHC (IFFE Hallen)
Söndag 2019-12-08 kl. 16:00 Mörrum – BHC (Jössarinken)
Onsdag 2019-12-11 kl. 19:00 BHC – Halmstad (Borås Ishall)