lör 14 sep Slut
Hockeylag DAL 2
Hockeylag KRIF 5
lör 14 sep Slut
Hockeylag KLR 3
Hockeylag NYB 2
lör 14 sep Slut
Hockeylag TRO 4
Hockeylag TRA 1
sön 15 sep Slut
Hockeylag HAH 4
Hockeylag VIM 2
sön 15 sep Slut
Hockeylag MRM 6
Hockeylag HLS 7
sön 15 sep Slut
Hockeylag TYR 3
Hockeylag BOR 4
ons 18 sep 19:00
Hockeylag TRA -
Hockeylag DAL -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag KRIF -
Hockeylag MRM -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag HLS -
Hockeylag HAH -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag VIM -
Hockeylag KLR -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag NYB -
Hockeylag BOR -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag TYR -
Hockeylag TRO -
fre 20 sep 19:00
Hockeylag DAL -
Hockeylag TRO -
lör 21 sep 16:00
Hockeylag KLR -
Hockeylag HLS -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag HAH -
Hockeylag KRIF -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag MRM -
Hockeylag TRA -
sön 22 sep 19:00
Hockeylag NYB -
Hockeylag TYR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TRO -
Hockeylag MRM -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TRA -
Hockeylag HAH -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag KRIF -
Hockeylag KLR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag HLS -
Hockeylag BOR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TYR -
Hockeylag DAL -
fre 27 sep 19:00
Hockeylag VIM -
Hockeylag NYB -

Oskar Matushkin förste målskytt när Piteå vann mot Teg.

Efter en mållös första period gjorde Oskar Matushkin säsongens första mål för Piteå HC.

Den första perioden präglades av högt tempo och ganska hafsigt spel.

Piteå gick upp till en 2-0 ledning i andra perioden efter att radarparet Högberg/Isaksson legat bakom först ett mål i Power-play och ett i spel 5-5.

Piteå ökade även på till 3-0 när Petter Mäkitalo prickade in ett direktskott, halvvägs in i tredje perioden, efter en mycket läcker framspelning av junioren Carl Björnfot.
Tegs SK reste sig dock och gjorde två reduceringar inom loppet av knappt två minuter signerade Marc-Anthon Simonetta och Patrik Enberg.
Mot slutet av matchen kunde Piteå göra 4-2 i Power-play (Jonathan Tordhall) och 5-2 genom debutanten Alfred Sjödin.

Skott: 26-20

Målvakter:
Joel Vännström, Piteå
Arvid Stenmark, Teg

Målskyttar:
1-0 Oskar Matushkin (Högberg, Isaksson), spel 5-4
2-0 Magnus Isaksson (Högberg, S. Nilsson)
3-0 Petter Mäkitalo (Björnfot)
3-1 Marc-Anthon Simonetta (Jonasson)
3-2 Patrik Enberg (Holmberg, Nilsson)
4-2 Jonathan Tordhall (Wrenman) spel 5-4
5-2 Alfred Sjödin (Boman)

Domare:

Mikael Hedberg
Sebastian Hof
Filip Backlund