Inför träningsmatch Segeltorp – Huddinge
På onsdag den 8/9 tar vi emot Huddinge hemma i Segeltorpshallen. Här följer information för er som önskar gå på matchen.
I den tredje träningsmatchen så väntar derby hemma mot Huddinge i Segeltorpshallen på onsdag den 8/9 kl 19:00.
Om du vill gå på matchen så rekommenderar vi att du förbokar din biljett för att garanteras plats. Segeltorps IF har tagit beslut om att ta emot maximalt 120 åskådare till matchen för att kunna följa folkhälsomyndighetens restriktioner.
Biljettpriset ligger på 100 kronor per person och du förbokar din biljett genom att skicka ett mail till: [email protected], du får sedan vidare instruktion vidare via mail.För barn och ungdomar upp till 18 år gäller fri entré men även dessa platser rekommenderar vi att ni förbokar då åskådarantalet, oavsett ålder, är max 120 personer.
Om det skulle finnas platser kvar så kommer det även att säljas biljetter på plats i entrén i ishallen. Vi ber er hålla utkik på vår hemsida samt sociala medier där vi kommer att lägga ut info om biljettstatus.
Enligt nuvarande restriktioner ska det på läktaren råda minst en meters mellanrum per sällskap och ett sällskap får vara max 8 personer.
Välkomna!
Boden
Borlänge
Clemensnäs
Enköping
Falu IF
Forshaga
Hudiksvall
Kalix
Kiruna IF
Lindlöven
Norrtälje IK
Piteå
Sollentuna
Strömsbro
Sundsvall
Surahammar
Vallentuna
Väsby IK
Wings
Örnsköldsvik
Borås
Dalen
Grums
Grästorp
HC Vita Hästen
Hammers
Hanviken
Huddinge
Järfälla HC
Karlskrona HK
Kungälvs IK
Mariestad
Mjölby HC
Mörrum
Nyköping
Tingsryds AIF
Tranås
Tyringe
Visby Roma
Västerviks IK

