ons 22 jan Slut
Hockeylag SIK 1
Hockeylag GRU 4
ons 22 jan Slut
Hockeylag KRIF 2
Hockeylag HAH 3
ons 22 jan Slut
Hockeylag MAR 2
Hockeylag NYB 1
ons 22 jan Slut
Hockeylag TRO 3
Hockeylag VRH 0
ons 22 jan Slut
Hockeylag HUD 2
Hockeylag TRA 3
lör 25 jan 16:00
Hockeylag HUD -
Hockeylag GRU -
lör 25 jan 16:00
Hockeylag HAH -
Hockeylag NYB -
lör 25 jan 16:00
Hockeylag TRA -
Hockeylag SIK -
lör 25 jan 16:00
Hockeylag TRO -
Hockeylag MAR -
sön 26 jan 16:00
Hockeylag VRH -
Hockeylag KRIF -
ons 29 jan 19:00
Hockeylag KRIF -
Hockeylag TRO -
ons 29 jan 19:00
Hockeylag SIK -
Hockeylag VRH -
ons 29 jan 19:00
Hockeylag NYB -
Hockeylag TRA -
ons 29 jan 19:00
Hockeylag GRU -
Hockeylag HAH -
ons 29 jan 19:00
Hockeylag MAR -
Hockeylag HUD -
fre 31 jan 19:00
Hockeylag VRH -
Hockeylag HAH -
lör 01 feb 15:00
Hockeylag TRO -
Hockeylag SIK -
lör 01 feb 16:00
Hockeylag TRA -
Hockeylag GRU -
lör 01 feb 16:00
Hockeylag MAR -
Hockeylag KRIF -
sön 02 feb 16:00
Hockeylag VRH -
Hockeylag NYB -
sön 02 feb 16:00
Hockeylag HUD -
Hockeylag HAH -

Lagbygget 19/20 (uppdaterad 2019-08-05)


Målvakter

#34 Viktor Andersson

#40 Hugo Fagerblom


Backar

#2 Axel Abrahamsson *

#3 Hampus Dahlqvist * ny från Skövde IK J20

#5 Johan Bok ny från Bismarck Bobcats (USA)

#10 Alexander Björklund

#22 Tom Olsson ny från Surahammar

#27 Max Kardevall ny från HV71

#65 Anton Brandhammar ny från Visby/Roma

#71 Adam Thilander *


Forwards

#6 Rasmus Gustafsson

#9 Erik Dahné *

#12 Erik Möller * ny från Skövde IK J20

#13 Jesper Erlandsson *

#15 David Lundmark  ny från Visby/Roma

#16 Alexander Henriksson * (A)

#17 William Frödelius *

#18 Jonas Nyman

#19 Lukas Johansson

#20 Jonathan Ström ny från Köping HC

#23 Ludvig Dahlqvist * ny från Skövde IK J20

#24 Oscar Forsmark * (C)

#25 Andreas Gustafsson * ny från Skövde IK J20

#28 Henrik Thegel (A)

#29 Dennis Santesson ny från Nybro IF

74 Jesper Emanuelsson * Ny från Frölunda

#91 Johan Planeby


* Egen produkt


Förluster

Adam Schoultz – Vänersborg

Tom Lundgren – Grästorp

William Johansson – Västerås J20

Hugo Borg – Västerås J20

Noa Muci Lindqvist – Grums

Libelin Valiant – Kalmar

Oskar Back – Slutar

Daniel Thelin – Tyresö / Hanviken