fre 13 sep Slut
Hockeylag VRH 2
Hockeylag HIF 1
lör 14 sep Slut
Hockeylag DAL 2
Hockeylag KRIF 5
lör 14 sep Slut
Hockeylag SUR 1
Hockeylag GRU 5
lör 14 sep Slut
Hockeylag KLR 3
Hockeylag NYB 2
lör 14 sep Slut
Hockeylag STR 1
Hockeylag WIN 2
lör 14 sep Slut
Hockeylag TRO 4
Hockeylag TRA 1
sön 15 sep 15:00
Hockeylag FOR -
Hockeylag NYK -
sön 15 sep 15:00
Hockeylag VSB -
Hockeylag VRH -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag KPN -
Hockeylag BHF -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag LND -
Hockeylag MAR -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag KUM -
Hockeylag LIN -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag MAL -
Hockeylag SIK -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag HAH -
Hockeylag VIM -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag MRM -
Hockeylag HLS -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag BOD -
Hockeylag AIF -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag KIR -
Hockeylag PIT -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag OIK -
Hockeylag TEG -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag VHC -
Hockeylag ORN -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag LEJ -
Hockeylag KAL -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag HAN -
Hockeylag ESK -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag HHC -
Hockeylag SHC -
sön 15 sep 16:00
Hockeylag SEG -
Hockeylag VBK -
sön 15 sep 17:00
Hockeylag TYR -
Hockeylag BOR -
sön 15 sep 18:00
Hockeylag HUD -
Hockeylag HIF -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag VBK -
Hockeylag HHC -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag SHC -
Hockeylag STR -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag WIN -
Hockeylag HAN -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag ESK -
Hockeylag VSB -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag SIK -
Hockeylag KUM -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag LIN -
Hockeylag SUR -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag GRU -
Hockeylag LND -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag MAR -
Hockeylag FOR -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag NYK -
Hockeylag KPN -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag BHF -
Hockeylag MAL -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag TRA -
Hockeylag DAL -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag KRIF -
Hockeylag MRM -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag HLS -
Hockeylag HAH -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag VIM -
Hockeylag KLR -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag NYB -
Hockeylag BOR -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag TYR -
Hockeylag TRO -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag ORN -
Hockeylag BOD -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag KAL -
Hockeylag KIR -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag TEG -
Hockeylag LEJ -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag PIT -
Hockeylag OIK -
ons 18 sep 19:00
Hockeylag HIF -
Hockeylag SEG -
fre 20 sep 19:00
Hockeylag VRH -
Hockeylag HUD -
fre 20 sep 19:00
Hockeylag DAL -
Hockeylag TRO -
lör 21 sep 16:00
Hockeylag SUR -
Hockeylag SIK -
lör 21 sep 16:00
Hockeylag KLR -
Hockeylag HLS -
lör 21 sep 16:00
Hockeylag AIF -
Hockeylag VHC -
lör 21 sep 16:00
Hockeylag OIK -
Hockeylag LEJ -
lör 21 sep 17:00
Hockeylag PIT -
Hockeylag ORN -
lör 21 sep 18:00
Hockeylag FOR -
Hockeylag GRU -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag STR -
Hockeylag VBK -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag HHC -
Hockeylag HIF -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag SEG -
Hockeylag VRH -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag WIN -
Hockeylag ESK -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag SHC -
Hockeylag HAN -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag KPN -
Hockeylag MAR -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag LND -
Hockeylag LIN -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag KUM -
Hockeylag MAL -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag NYK -
Hockeylag BHF -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag HAH -
Hockeylag KRIF -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag MRM -
Hockeylag TRA -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag BOD -
Hockeylag TEG -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag KIR -
Hockeylag VHC -
sön 22 sep 19:00
Hockeylag NYB -
Hockeylag TYR -
mån 23 sep 19:00
Hockeylag HUD -
Hockeylag VSB -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag VSB -
Hockeylag SEG -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag HIF -
Hockeylag STR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag VBK -
Hockeylag HAN -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag SHC -
Hockeylag WIN -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag ESK -
Hockeylag HUD -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag MAL -
Hockeylag SUR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag SIK -
Hockeylag LND -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag LIN -
Hockeylag FOR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag GRU -
Hockeylag KPN -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag MAR -
Hockeylag NYK -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag BHF -
Hockeylag KUM -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TRO -
Hockeylag MRM -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TRA -
Hockeylag HAH -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag KRIF -
Hockeylag KLR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag HLS -
Hockeylag BOR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TYR -
Hockeylag DAL -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag VHC -
Hockeylag BOD -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag KIR -
Hockeylag AIF -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TEG -
Hockeylag PIT -

Fastställt spelschema Hockeyettan södra

Här är det fastställda spelordningen för Hockeyettan Södra.

Datum Tid Hemma Borta Arena
2019-11-01 19:00 Borås Tyringe Borås Ishall
2019-09-14 16:00 Kalmar Nybro Vikings IFFE Hallen
2019-09-15 16:00 Halmstad Vimmerby Halmstad Arena
2019-09-15 16:00 Mörrum Hanhals Jössarinken
2019-09-14 15:00 Dalen Kallinge-Ronneby Skandia Mäklarna Center
2019-09-14 18:00 Troja/Ljungby Tranås Ljungby Arena  A-hallen
2019-09-18 19:00 Tranås Dalen Stiga Arena
2019-09-18 19:00 Kallinge-Ronneby Mörrum Soft Center Arena
2019-09-18 19:00 Hanhals Halmstad Kungsbacka Ishall (A)
2019-09-18 19:00 Vimmerby Kalmar Vimmerby Ishall
2019-09-18 19:00 Nybro Vikings Borås Liljas Arena
2019-09-18 19:00 Tyringe Troja/Ljungby Tyrs Hov Sportcentra
2019-11-09 15:00 Borås Vimmerby Borås Ishall
2019-09-21 16:00 Kalmar Hanhals IFFE Hallen
2019-09-22 16:00 Halmstad Kallinge-Ronneby Halmstad Arena
2019-09-22 16:00 Mörrum Tranås Jössarinken
2019-09-20 19:00 Dalen Troja/Ljungby Skandia Mäklarna Center
2019-09-22 19:00 Nybro Vikings Tyringe Liljas Arena
2019-09-25 19:00 Troja/Ljungby Mörrum Ljungby Arena  A-hallen
2019-09-25 19:00 Tranås Halmstad Stiga Arena
2019-09-25 19:00 Kallinge-Ronneby Kalmar Soft Center Arena
2019-09-25 19:00 Hanhals Borås Kungsbacka Ishall (A)
2019-09-27 19:00 Vimmerby Nybro Vikings Vimmerby Ishall
2019-09-25 19:00 Tyringe Dalen Tyrs Hov Sportcentra
2019-09-28 15:00 Borås Kallinge-Ronneby Borås Ishall
2019-09-28 16:00 Kalmar Tranås IFFE Hallen
2019-09-29 16:00 Halmstad Troja/Ljungby Halmstad Arena
2019-09-28 16:00 Mörrum Dalen Jössarinken
2019-09-29 16:00 Vimmerby Tyringe Vimmerby Ishall
2019-09-29 16:00 Nybro Vikings Hanhals Liljas Arena
2019-10-02 19:00 Dalen Halmstad Skandia Mäklarna Center
2019-10-02 19:00 Troja/Ljungby Kalmar Ljungby Arena  A-hallen
2019-10-02 19:00 Tranås Borås Stiga Arena
2019-10-02 19:00 Kallinge-Ronneby Nybro Vikings Soft Center Arena
2019-10-02 19:00 Hanhals Vimmerby Kungsbacka Ishall (A)
2019-10-04 19:00 Tyringe Mörrum Tyrs Hov Sportcentra
2019-10-09 19:00 Borås Troja/Ljungby Borås Ishall
2019-10-09 19:00 Kalmar Dalen IFFE Hallen
2019-10-09 19:00 Halmstad Mörrum Halmstad Arena
2019-10-09 19:00 Hanhals Tyringe Kungsbacka Ishall (A)
2019-10-09 19:00 Vimmerby Kallinge-Ronneby Vimmerby Ishall
2019-10-09 19:00 Nybro Vikings Tranås Liljas Arena
2019-10-12 16:00 Mörrum Kalmar Jössarinken
2019-10-11 19:00 Dalen Borås Skandia Mäklarna Center
2019-10-12 16:00 Troja/Ljungby Nybro Vikings Ljungby Arena  A-hallen
2019-10-12 15:00 Tranås Vimmerby Stiga Arena
2019-10-13 16:00 Kallinge-Ronneby Hanhals Soft Center Arena
2019-10-13 16:00 Tyringe Halmstad Tyrs Hov Sportcentra
2019-10-16 19:00 Borås Kalmar Borås Ishall
2019-10-16 19:00 Tranås Tyringe Stiga Arena
2019-10-16 19:00 Troja/Ljungby Kallinge-Ronneby Ljungby Arena  A-hallen
2019-10-16 19:00 Hanhals Dalen Kungsbacka Ishall (A)
2019-10-16 19:00 Vimmerby Mörrum Vimmerby Ishall
2019-10-16 19:00 Halmstad Nybro Vikings Halmstad Arena
2019-10-19 15:00 Borås Mörrum Borås Ishall
2019-10-19 16:00 Kalmar Halmstad IFFE Hallen
2019-10-20 16:00 Kallinge-Ronneby Tyringe Soft Center Arena
2019-10-20 16:00 Hanhals Tranås Kungsbacka Ishall (A)
2019-10-21 19:00 Vimmerby Troja/Ljungby Vimmerby Ishall
2019-10-20 19:00 Nybro Vikings Dalen Liljas Arena
2019-10-23 19:00 Halmstad Borås Halmstad Arena
2019-10-23 19:00 Mörrums Nybro Vikings Jössarinken
2019-10-23 19:00 Dalen Vimmerby Skandia Mäklarna Center
2019-10-23 19:00 Troja/Ljungby Hanhals Ljungby Arena  A-hallen
2019-10-23 19:00 Tranås Kallinge-Ronneby Stiga Arena
2019-10-23 19:00 Tyringe Kalmar Tyrs Hov Sportcentra
2019-09-15 17:00 Tyringe Borås Tyrs Hov Sportcentra
2019-11-02 16:00 Nybro Vikings Kalmar Liljas Arena
2019-11-03 16:00 Vimmerby Halmstad Vimmerby Ishall
2019-11-03 16:00 Hanhals Mörrum Kungsbacka Ishall (A)
2019-11-03 16:00 Kallinge-Ronneby Dalen Soft Center Arena
2019-11-02 16:00 Tranås Troja/Ljungby Stiga Arena
2019-10-04 19:00 Dalen Tranås Kinnarps Arena
2019-11-06 19:00 Mörrum Kallinge-Ronneby Jössarinken
2019-11-06 19:00 Halmstad Hanhals Halmstad Arena
2019-11-06 19:00 Kalmar Vimmerby IFFE Hallen
2019-11-06 19:00 Borås Nybro Vikings Borås Ishall
2019-11-06 19:00 Troja/Ljungby Tyringe Ljungby Arena  A-hallen
2019-11-10 16:00 Vimmerby Borås Vimmerby Ishall
2019-11-10 16:00 Hanhals Kalmar Kungsbacka Ishall (A)
2019-11-10 16:00 Kallinge-Ronneby Halmstad Soft Center Arena
2019-11-10 16:00 Tranås Mörrum Stiga Arena
2019-11-10 16:00 Troja/Ljungby Dalen Ljungby Arena  A-hallen
2019-11-10 16:00 Tyringe Nybro Vikings Tyrs Hov Sportcentra
2019-11-13 19:00 Mörrum Troja/Ljungby Jössarinken
2019-11-13 19:00 Halmstad Tranås Halmstad Arena
2019-11-13 19:00 Kalmar Kallinge-Ronneby IFFE Hallen
2019-11-13 19:00 Borås Hanhals Borås Ishall
2019-11-15 19:00 Nybro Vikings Vimmerby Liljas Arena
2019-11-13 19:00 Dalen Tyringe Skandia Mäklarna Center
2019-11-17 16:00 Kallinge-Ronneby Borås Soft Center Arena
2019-11-16 15:00 Tranås Kalmar Stiga Arena
2019-11-16 16:00 Troja/Ljungby Halmstad Ljungby Arena A-hallen
2019-11-16 15:00 Dalen Mörrum Skandia Mäklarna Center
2019-11-17 16:00 Tyringe Vimmerby Tyrs Hov Sportcentra
2019-11-17 16:00 Hanhals Nybro Vikings Kungsbacka Ishall (A)
2019-11-20 19:00 Halmstad Dalen Halmstad Arena
2019-11-20 19:00 Kalmar Troja/Ljungby IFFE Hallen
2019-11-20 19:00 Borås Tranås Borås Ishall
2019-11-20 19:00 Nybro Vikings Kallinge-Ronneby Liljas Arena
2019-11-20 19:00 Vimmerby Hanhals Vimmerby Ishall
2019-11-22 19:00 Mörrum Tyringe Jössarinken
2019-11-27 19:00 Troja/Ljungby Borås Ljungby Arena  A-hallen
2019-11-27 19:00 Dalen Kalmar Skandia Mäklarna Center
2019-11-27 19:00 Mörrum Halmstad Jössarinken
2019-11-27 19:00 Tyringe Hanhals Tyrs Hov Sportcentra
2019-11-27 19:00 Kallinge-Ronneby Vimmerby Soft Center Arena
2019-11-27 19:00 Tranås Nybro Vikings Stiga Arena
2019-11-29 19:00 Kalmar Mörrum IFFE Hallen
2019-11-30 15:00 Borås Dalen Borås Ishall
2019-11-30 16:00 Nybro Vikings Troja/Ljungby Liljas Arena
2019-11-30 15:00 Vimmerby Tranås Vimmerby Ishall
2019-12-01 16:00 Hanhals Kallinge-Ronneby Kungsbacka Ishall (A)
2019-12-01 16:00 Halmstad Tyringe Halmstad Arena
2019-12-04 19:00 Kalmar Borås IFFE Hallen
2019-12-04 19:00 Tyringe Tranås Tyrs Hov Sportcentra
2019-12-04 19:00 Kallinge-Ronneby Troja/Ljungby Soft Center Arena
2019-12-04 19:00 Dalen Hanhals Skandia Mäklarna Center
2019-12-04 19:00 Mörrum Vimmerby Jössarinken
2019-12-04 19:00 Nybro Vikings Halmstad Liljas Arena
2019-12-08 16:00 Mörrum Borås Jössarinken
2019-12-06 19:00 Halmstad Kalmar Halmstad Arena
2019-12-08 16:00 Tyringe Kallinge-Ronneby Tyrs Hov Sportcentra
2019-12-07 15:00 Tranås Hanhals Stiga Arena
2019-12-08 16:00 Troja/Ljungby Vimmerby Ljungby Arena  A-hallen
2019-12-08 16:00 Dalen Nybro Vikings Skandia Mäklarna Center
2019-12-11 19:00 Borås Halmstad Borås Ishall
2019-12-11 19:00 Nybro Vikings Mörrum Liljas Arena
2019-12-11 19:00 Vimmerby Dalen Vimmerby Ishall
2019-12-11 19:00 Hanhals Troja/Ljungby Kungsbacka Ishall (A)
2019-12-11 19:00 Kallinge-Ronneby Tranås Soft Center Arena
2019-12-11 19:00 Kalmar Tyringe IFFE Hallen

Med reservation för ändringar.