Noah Liljegren-Blomqvist klar för säsongen 21/22!
Mörrum Hockey kan idag meddela att Noah Liljegren-Blomqvist som haft ett try-out kontrakt under augusti-september blivit erbjuden ett kontraktsförslag över hela säsongen som han accepterat.
Thomas Engman kommenterar förlängningen:
”Noah har varit hos oss på try-out under hösten, och nu är vi överens om att han fortsätter hos oss. Noah är en ung och ambitiös kille som har gjort det bra under försäsongen. Det ska bli spännande att följa hans utveckling denna säsong.”
Noah själv om att få vara kvar i Mörrum Hockey:”Känns bra att fortsätta spela i Mörrum då jag haft en bra första tid här och att fortsätta här var något jag själv ville. Jag tycker vi har ett bra lag så har en känsla av att detta kommer bli en väldigt rolig och intressant säsong.”
Missa inte säsongspremiären imorgon, lördag 2/10, när HC Dalen kommer på besök.
Asplöven
Boden
Borlänge
Enköping
Falu IF
Forshaga
Hudiksvall
Kalix
Kiruna IF
Lindlöven
Norrtälje IK
Piteå
Sollentuna
Strömsbro
Sundsvall
Surahammar
Vallentuna
Väsby IK
Wings
Örnsköldsvik
Boro/Vetlanda
Borås
Dalen
Grums
Grästorp
HC Vita Hästen
Hammers
Hanviken
Huddinge
Järfälla HC
Karlskrona HK
Kungälvs IK
Mariestad
Mjölby HC
Mörrum
Tingsryds AIF
Tranås
Troja/Ljungby
Tyringe
Västerviks IK