Wed 27 Oct 19:00
Hockeylag HSK -
Hockeylag ENK -
Wed 27 Oct 19:00
Hockeylag HUD -
Hockeylag WIN -
Wed 27 Oct 19:00
Hockeylag SEG -
Hockeylag HIK -
Wed 27 Oct 19:00
Hockeylag STR -
Hockeylag VHF -
Fri 29 Oct 19:00
Hockeylag VIS -
Hockeylag VIK -

S gick det i försäsongens matcher för lagen i Hockeyettan * Resultaten * Se highlights

Försäsongen är i gång på allvar.

Här är alla träningsmatcher med lag från Hockeyettan hösten 2021, dag för dag, fram till nedsläpp i ATG Hockeyettan 1 oktober. 

Har vi missat nån match? Är det några matcher som strukits eller bytt dag och tid? Kontakta oss så uppdaterar vi denna lista.

Mejl: info@hockeyettan.se

TV: Matcherna som sänds live via vår play-tjänst – kolla här!

 

Måndag 16 augusti:

Kalix-Luleå J20 (0–1)

Onsdag 18 augusti:

18.00: Kristianstad-Vimmerby 3-4 – läs om matchen på Vimmerbys hemsida  här!

Torsdag 19 augusti:

19:00 Mörrum-Nybro Vikings 3–2

Fredag 20 augusti:

Nyköping-Vita Hästen 1–2

Herlev-Halmstad 4–3

Visby Roma-IK Guts 3–2 – läs om matchen här!

Mariestad-Hanhals 5-2 – läs om matchen på Marestads hemsida här!

Kiruna IF-Luleå J20 7–3 –  läs om matchen på Kiruna  hemsida här!

Lördag 21 augusti:

Skövde-Grästorp 2-3 – läs om matchen på Skövdes hemsida!

Kiruna IF-Luleå J20 5–2 – läs om matchen på Kirunas hemsida!

Söndag 22 augusti:

Halmstad Hammers-Herlev 3–0 – se highlights från matchen här!

Tisdag 24 augusti:

Nybro Vikings-Tingsryd 1–4

Forshaga-Färjestad J20 6–1

Onsdag 25 augusti:

Vallentuna-Lindlöven 4–3 – läs om matchen på Vallentunas hemsida här!

Vimmerby-Tranås 3–1 – läs om matchen på Vimmerbys hemsida här!

Dalen-Skövde 4–1 – läs om matchen på Dalens hemsida här!

Karlskrona-KRIF 3–5 – läs mer här!

Wings-Linden 4–3

Troja/Ljungby-Nybro Vikings 2–3 – läs om matchen på Nybros  hemsida här!

Torsdag 26 augusti:

Hanviken-Nyköping 1–2

Fredag 27 augusti:

Östersund-MODO J20 6–3

Örnsköldsvik-AIK Härnösand 5–1

Tranås-Kalmar 1–2 efter straffar  – se höjdpunkter här!

Borlänge-Vimmerby 1–4 – läs om matchen på Vimmerbys hemsida här!

Kalix-Kiruna AIF 2–3 efter förlängning

Tingsryd-Mörrum 4–1

Lördag 28 augusti:

Halmstad Hammers-Mora 4–5

Mariestad-BIK Karlskoga 0–4

Söndag 29 augusti:

Östersund-Sundsvall 4–1

Dalen-Halmstad Hammers 2–6

Kumla-IK Guts 6–4

AIK Härnösand-Örnsköldsvik 2–5

Tisdag 31 augusti:

Kalix-Piteå 3–4 – läs om matchen på Piteås hemsida här!

Onsdag 1 september:

KRIF-Kalmar 6–4 – läs om matchen här!

Lindlöven-Strömsbro 4–1

Enköping-Linden 5–0 – läs om matchen på Enköpings hemsida här!

Kristianstad-Nybro 5–2 – läs om matchen på Nybros hemsida här!

Segeltorp-Nyköping 3–4

Hanviken-Huddinge 3–5 – läs om matchen på Huddinges hemsida här!

Boden-Luleå J20 1–2

Almtuna-Väsby 3–4 – läs om matchen på Väsbys hemsida här!

Torsdag 2 september:

Borlänge-Mariestad 1–6 – se målen här!

MODO J20-Örnsköldsvik 3–1

Visby Roma-Sudret 5–0

Fredag 3 september:

Sundsvall-Hudiksvall 1–4 – se målen här!

Nyköping-Vimmerby 6–1

Karlskrona-Mörrum 2–0

Lindlöven-Guldsmedshytte 7–1

Väsby-AIK 3–2 (straffar)

Tranås-Skövde 2–1 – se målen här!

Vännäs-Teg 3-4 – se målen här!

Lördag 4 september:

Östersund-Borlänge 3–4 (straffar) –se målen här!

Boden-Kiruna IF 4–1

Vallentuna-Surahammar 2–5

Söndag 5 september:

Kalix-Kiruna IF 5–2 – se målen här!

Kumla-Forshaga 4–2

Surahammar-Västerås J20 4–1

Måndag 6 september:

Linden-Segeltorp 4–3

Tisdag 7 september:

Hanhals-Jonstorp 6–2

Onsdag 8 september:

Lindlöven-Enköping 4–3 

Almtuna-Hudiksvall 1–0

Dalen-Mariestad  2–4 – se målen här!

Nyköping-Hanviken 2–4

Tranås-Vimmerby 0–4 – se målen här!

Segeltorp-Huddinge 1–2

Kiruna AIF-Kiruna IF 2–3 (förlängning) – se målen här!

Halmstad Hammers-Nybro Vikings 2–1 – se målen här!

Sundsvall-Mora IK 1–6

Torsdag 9 september:

Boden-Kalix 1–2 (straffar)

Hanhals-Mölndal 3–2

Borlänge-Strömsbro 3–2

Kristianstad-Karlskrona HK 1–2

Fredag 10 september:

Mörrum-KRIF 4–7

Sundsvall-MoDo 1–6

Köping-Surahammar inställd

Kalmar-Tranås – inställd. 

Lördag 11 september:

Teg-Piteå 3–1

Skövde-Halmstad Hammers 7–4

Köping-Fagersta 1–3

Vimmerby-Visby/Roma 5–2 – se målen här!

Sundsvall-Björklöven 2–5

Söndag 12 september:

Boden-Kiruna AIF 5–2

Surahammar-Hanviken 4–1 – se målen här!

Nybro-KRIF 5–3

Tisdag 14 september:

Östersund-Hudiksvall 2–3 efter straffar – se målen här!

Onsdag 15 september:

Västervik-Nybro 4–3 (förlängning) 

Karlskrona-Kalmar 3–2 (straffar)

Enköping-Mariestad 0–3

Linden-Wings 3–5

Hanhals-Skövde 2–3

Strömsbro-Lindlöven 6–5 (förlängning) 

Hanviken-Köping 5–1

Piteå-Teg 2–4

Halmstad Hammers-Dalen 3–4

Väsby-Vallentuna 2–4

Forshaga-Kumla 3–5

Kiruna AIF-Narvik 2-1

Torsdag 16 september:

Örnsköldsvik-Vännäs 5–1

Nyköping-Segeltorp 6–0

Fredag 17 september:

KRIF-Karlskrona 5–4(förlängning)

Vimmerby-Kalmar 2–3 – se målen här!

Enköping-Lindlöven 2–6

Kristianstad-Nybro 6–4

Lördag 18 september:

Surahammar-Vallentuna 2–3 – se målen här!

Borlänge-Östersund 3–6 – se målen här!

DM I BODEN (spelas 2 x 20)

Boden–Piteå 2–6

Kiruna IF–Kalix 2–3 (förlängning)

Piteå–Kiruna AIF 5–1

Kalix–Boden 3–2 

Kiruna AIF–Kiruna IF 3–1

Söndag 19 september:

Dalen-Tranås 1–2 – se målen här!

Hanviken-Sollentuna 1–0

KRIF-Olofström 5–3

DM I BODEN: 

Boden–Kiruna IF 6–2

Kalix–Kiruna AIF 3–1

Kiruna IF–Piteå 1–2

Kiruna AIF–Boden 0–2

Piteå–Kalix 2–1

Måndag 20 september:

Forshaga-Lindlöven 4–3 – se målen här!

Tisdag 21 september:

Nyköping-Wings 5–3

Onsdag 22 september:

Nybro Vikings-Vimmerby 3–4 (förlängning) 

Sundsvall-Östersund 4–2 – se målen här!

Vallentuna-Väsby 1–2

Mariestad-Dalen 1–6

Linden-Enköping 6–2

Kalmar-Karlskrona 3–7

Huddinge-Segeltorp  4–2 – se målen här!

Kiruna IF-Kiruna AIF 6–1

Surahammar-Hällefors 8–1 – se målen här!

KRIF-Mörrum 4–3 (förlängning) 

Köping-Arboga 4–0

Torsdag 23 september:

Vännäs-Örnsköldsvik 3–4

Strömsbro-Borlänge 4–3 (straffar)

Piteå-Boden 4–2

Kumla-Grästorp 2–1

Fredag 24 september:

Hudiksvall-Sundsvall 2–3 (förlängning) – se målen här!

Örnsköldsvik-Teg 0–2

Vimmerby-Nyköping 5–4 (straffar) – se målen här!

Mörrum-Karlskrona 5–3

Hanhals-Forshaga 2–4

Köping-Visby Roma 0–2

Lördag 25 september:

Halmstad-Skövde 2–1 (straffar) – se målen här!

Strömsbro-Borås 2–4

Piteå-Kalix 1–4

Tyresö/Hanviken-Visby Roma 4–5

Söndag 26 september:

Teg-Vännäs 7–3

Wings-Borås 2–5

Nybro Vikings-Kalmar 6–2

Mariestad-Enköping 4–1 

Väsby-Huddinge 2–3 

Tranås-Dalen 6–4 – se målen här!

Segeltorp-Linden 4–3 (förlängning)

Hanviken-Surahammar 3–6

Hudiksvall-Köping 5–1 – se målen här!

Tisdag 28 september:

Huddinge-Väsby 0–1 – se målen här!

Onsdag 29 september:

Lindlöven-Vallentuna 5–3

Skövde-Hanhals 4–2

Enköping-Forshaga 4–3

 

Har vi missat nån match? Kontakta oss så uppdaterar vi denna lista.

Mejl: info@hockeyettan.se

 

Premiäromgången i Hockeyettan – här är de första matcherna i alla FYRA serierna