Huddinge Hockey reser tryggt vidare med Traveller Buss

Huddinge Hockey och Traveller Buss förlänger sitt långvariga samarbete och har ingått ett nytt flerårigt avtal.

– Bussresor är en naturlig del i tillvaron för ishockeylag och vi är mycket glada över att fortsätta resa med Traveller Buss. Ett självklart val av partner som säkerställer att vi reser bekvämt och kommer fram tryggt och säkert säger klubbchefen Peter Hällsås. Det är viktigt både med hög säkerhet och god service och ekonomi för klubben och våra spelare och ledare.

– Jag är oerhört stolt att vi får förnyat förtroende för att fortsätta vårt avtal tillsammans med Huddinge Hockey säger Johan Salomon, Driftschef på Traveller Buss. Det visar att de arbete vi lägger ner på säkerhet, miljö och service uppskattas av våra kunder. Vi ser fram emot ytterligare tre år i vårt långvariga samarbete.

Avtalet är skrivet på tre säsonger och gäller t.o.m. april 2021. Traveller Buss är fortsatt en huvudsponsor till Huddinge Hockey och klubbens busspartner för representations- och juniorlag.