fre 13 sep Slut
Hockeylag VRH 2
Hockeylag HIF 1
lör 14 sep Slut
Hockeylag DAL 2
Hockeylag KRIF 5
lör 14 sep Slut
Hockeylag SUR 1
Hockeylag GRU 5
lör 14 sep Slut
Hockeylag KLR 3
Hockeylag NYB 2
lör 14 sep Slut
Hockeylag STR 1
Hockeylag WIN 2
lör 14 sep Slut
Hockeylag TRO 4
Hockeylag TRA 1
sön 15 sep Slut
Hockeylag FOR 2
Hockeylag NYK 1
sön 15 sep Slut
Hockeylag VSB 5
Hockeylag VRH 4
sön 15 sep Slut
Hockeylag KPN 1
Hockeylag BHF 3
sön 15 sep Slut
Hockeylag LND 0
Hockeylag MAR 6
sön 15 sep Slut
Hockeylag KUM 3
Hockeylag LIN 6
sön 15 sep Slut
Hockeylag MAL 2
Hockeylag SIK 4
sön 15 sep Slut
Hockeylag HAH 4
Hockeylag VIM 2
sön 15 sep Slut
Hockeylag MRM 6
Hockeylag HLS 7
sön 15 sep Slut
Hockeylag BOD 5
Hockeylag AIF 1
sön 15 sep Slut
Hockeylag KIR 3
Hockeylag PIT 2
sön 15 sep Slut
Hockeylag OIK 1
Hockeylag TEG 2
sön 15 sep Slut
Hockeylag VHC 2
Hockeylag ORN 6
sön 15 sep Slut
Hockeylag LEJ 1
Hockeylag KAL 3
sön 15 sep Slut
Hockeylag HAN 4
Hockeylag ESK 5
sön 15 sep Slut
Hockeylag HHC 5
Hockeylag SHC 0
sön 15 sep Slut
Hockeylag SEG 2
Hockeylag VBK 5
sön 15 sep Slut
Hockeylag TYR 3
Hockeylag BOR 4
sön 15 sep Slut
Hockeylag HUD 4
Hockeylag HIF 3
ons 18 sep Slut
Hockeylag VBK 0
Hockeylag HHC 5
ons 18 sep Slut
Hockeylag SHC 3
Hockeylag STR 4
ons 18 sep Slut
Hockeylag WIN 8
Hockeylag HAN 2
ons 18 sep Slut
Hockeylag ESK 2
Hockeylag VSB 4
ons 18 sep Slut
Hockeylag SIK 8
Hockeylag KUM 1
ons 18 sep Slut
Hockeylag LIN 3
Hockeylag SUR 0
ons 18 sep Slut
Hockeylag GRU 3
Hockeylag LND 1
ons 18 sep Slut
Hockeylag MAR 3
Hockeylag FOR 0
ons 18 sep Slut
Hockeylag NYK 2
Hockeylag KPN 3
ons 18 sep Slut
Hockeylag BHF 8
Hockeylag MAL 2
ons 18 sep Slut
Hockeylag TRA 2
Hockeylag DAL 1
ons 18 sep Slut
Hockeylag KRIF 3
Hockeylag MRM 4
ons 18 sep Slut
Hockeylag HLS 1
Hockeylag HAH 4
ons 18 sep Slut
Hockeylag VIM 3
Hockeylag KLR 5
ons 18 sep Slut
Hockeylag NYB 3
Hockeylag BOR 2
ons 18 sep Slut
Hockeylag TYR 0
Hockeylag TRO 7
ons 18 sep Slut
Hockeylag ORN 1
Hockeylag BOD 3
ons 18 sep Slut
Hockeylag KAL 5
Hockeylag KIR 2
ons 18 sep Slut
Hockeylag TEG 2
Hockeylag LEJ 3
ons 18 sep Slut
Hockeylag PIT 2
Hockeylag OIK 3
ons 18 sep Slut
Hockeylag HIF 5
Hockeylag SEG 8
fre 20 sep Slut
Hockeylag VRH 6
Hockeylag HUD 3
fre 20 sep Slut
Hockeylag DAL 1
Hockeylag TRO 2
lör 21 sep Slut
Hockeylag SUR 4
Hockeylag SIK 3
lör 21 sep Slut
Hockeylag KLR 3
Hockeylag HLS 4
lör 21 sep Slut
Hockeylag AIF 4
Hockeylag VHC 1
lör 21 sep Slut
Hockeylag OIK 6
Hockeylag LEJ 2
lör 21 sep Slut
Hockeylag PIT 4
Hockeylag ORN 1
lör 21 sep Slut
Hockeylag FOR 2
Hockeylag GRU 1
sön 22 sep 16:00
Hockeylag STR -
Hockeylag VBK -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag HHC -
Hockeylag HIF -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag SEG -
Hockeylag VRH -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag WIN -
Hockeylag ESK -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag SHC -
Hockeylag HAN -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag KPN -
Hockeylag MAR -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag LND -
Hockeylag LIN -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag KUM -
Hockeylag MAL -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag NYK -
Hockeylag BHF -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag HAH -
Hockeylag KRIF -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag MRM -
Hockeylag TRA -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag BOD -
Hockeylag TEG -
sön 22 sep 16:00
Hockeylag KIR -
Hockeylag VHC -
sön 22 sep 19:00
Hockeylag NYB -
Hockeylag TYR -
mån 23 sep 19:00
Hockeylag HUD -
Hockeylag VSB -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag VSB -
Hockeylag SEG -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag HIF -
Hockeylag STR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag VBK -
Hockeylag HAN -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag SHC -
Hockeylag WIN -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag ESK -
Hockeylag HUD -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag MAL -
Hockeylag SUR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag SIK -
Hockeylag LND -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag LIN -
Hockeylag FOR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag GRU -
Hockeylag KPN -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag MAR -
Hockeylag NYK -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag BHF -
Hockeylag KUM -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TRO -
Hockeylag MRM -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TRA -
Hockeylag HAH -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag KRIF -
Hockeylag KLR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag HLS -
Hockeylag BOR -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TYR -
Hockeylag DAL -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag VHC -
Hockeylag BOD -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag KIR -
Hockeylag AIF -
ons 25 sep 19:00
Hockeylag TEG -
Hockeylag PIT -
fre 27 sep 19:00
Hockeylag VRH -
Hockeylag HHC -
fre 27 sep 19:00
Hockeylag FOR -
Hockeylag SIK -
fre 27 sep 19:00
Hockeylag VIM -
Hockeylag NYB -
fre 27 sep 19:00
Hockeylag BOD -
Hockeylag KAL -
lör 28 sep 15:00
Hockeylag BOR -
Hockeylag KRIF -
lör 28 sep 16:00
Hockeylag STR -
Hockeylag VRH -
lör 28 sep 16:00
Hockeylag SUR -
Hockeylag KUM -
lör 28 sep 16:00
Hockeylag KLR -
Hockeylag TRA -
lör 28 sep 16:00
Hockeylag MRM -
Hockeylag DAL -
lör 28 sep 16:00
Hockeylag OIK -
Hockeylag AIF -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag HAN -
Hockeylag HIF -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag HHC -
Hockeylag VSB -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag SEG -
Hockeylag HUD -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag SHC -
Hockeylag ESK -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag WIN -
Hockeylag VBK -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag KPN -
Hockeylag LIN -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag LND -
Hockeylag MAL -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag NYK -
Hockeylag GRU -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag VIM -
Hockeylag TYR -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag NYB -
Hockeylag HLS -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag ORN -
Hockeylag AIF -
sön 29 sep 16:00
Hockeylag VHC -
Hockeylag LEJ -
mån 30 sep 19:00
Hockeylag MAR -
Hockeylag BHF -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag HUD -
Hockeylag HHC -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag VSB -
Hockeylag STR -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag HIF -
Hockeylag WIN -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag VBK -
Hockeylag SHC -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag ESK -
Hockeylag SEG -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag KUM -
Hockeylag LND -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag MAL -
Hockeylag FOR -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag SIK -
Hockeylag KPN -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag LIN -
Hockeylag NYK -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag BHF -
Hockeylag SUR -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag DAL -
Hockeylag HAH -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag TRO -
Hockeylag KLR -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag KIR -
Hockeylag BOD -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag TRA -
Hockeylag BOR -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag PIT -
Hockeylag LEJ -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag KRIF -
Hockeylag NYB -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag ORN -
Hockeylag TEG -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag HLS -
Hockeylag VIM -
ons 02 okt 19:00
Hockeylag TYR -
Hockeylag MRM -

Silly genomgång: Västra

Borlänge

Nya spelare: Viktor Bemström (Nyköping), Lukas Bylin (Hudiksvall), Marcus Björk (Huddinge), Olle Strandell (Leksand J20), Ludvig Östman (Linköping J20), Robin Byström (Tranås), Carl Darnell (Skellefteå J20), Mikael Hansson (Ringerike), Erik Johansson (Häradsbygden), Daniel Nilsmats (Södertälje J20).

Förluster: Petter Mäkitalo (Piteå), Oliver Erixon (Mora), Ludwig Wistéen (Kallinge/Ronneby), Henrik Edström (Vännäs), Jim Jakobs (Mariestad), Joel Källström Englund (Hudiksvall), Marcus Lundberg (Kalmar), Filip Halvordsson (Tranås), Tobias Sjöqvist (Tranås), Linus Ageborg (Kalmar), Marcus Linderborg (Nyköping), Sebastian Björnstad (Nyköping).

Tränare: Stefan Gustafsson

Forshaga

Nya spelare: Fredrik Engström (Hammarö), David Lennartsson (Köping), Hédi Fatnassi (Grums J20), Hugo Svensson (Kil), Robert Thellberg (Grums), Anton Klint (Färjestad J20), Oliver Kandergård (Huddinge).

Förluster: Jonas Johannesson (Munkfors), Benjamin Trust (Filipstad), Jonas Westerlund (Munkfors), Daniel Bengtsson (Filipstad), Stefan Kask (Arvika), Filip Nordström (Mora).

Tränare: Per Lundell

Grums

Nya spelare: Jesper Appel (Västerås), Gustav Bågenvik (Västerås J20), Victor Augustsson (Viking), Ludwig Danielsson (Nyköping), Noa Lindqvist Muci (Skövde), Filip Karlsson (Mörrum), Simon Sjöberg (Kovland)

Förluster: Simon Betak (Munkfors) Lukas Söderlund (Växjö Lakers), Johan Erkgärds (Narvik), Robert Thellberg (Forshaga)

Tränare: Erik Koskela

Kumla

Nya spelare: Emil Ek (Hallsberg), Alexander Hellgren (Arboga), Valter Lederud (Lindlöven), Oscar Haglund (Karlskoga J20), Anton Gustafsson (Karlskoga J20), Linus Eriksson (Seattle Totems).

Förluster: Victor Wänghult (Västervik), Edvin Ekström (Kalix)

Tränare:  Erik Planeby

Köping

Nya spelare: Elias Olofsson (Västerås J20), Linus Gustavsson (Västerås J20),  Leon Lundberg (Lindlöven), Hercules Ölander Horn (Klubb ej klar), Jesper Söder (Almtuna J20), Freddy Roslund (Helsingborg), Karl Holmqvist (Västerås J20).

Förluster: Anton Svensson (Tingsryd), Alexander Puurunen (Lejon), Filip Puurunen (Lejon), Ludvig Karlsson (Mariestad), Emil Eriksson (Troja/Ljungby), Jonathan Ström (Skövde), David Lennartsson (Forshaga), Christoffer Hanning (Surahammar).

Tränare: Patrik Fagerlund

Linden

Nya spelare: Hugo Ollila (Västerås J20), Anton Forsell (Västerås J20), Gustav Särenborg (Karlskrona J20), Emil Johansson (Malung), Oskar Klockerud (Östersund), Eric Björlin (Malung)

Förluster: Andreas Sollén (Åker/Strängnäs), William Warging (Wings)

Tränare: Joakim Lundholm

Lindlöven

Nya spelare: Lukas Henze (Västerås J20), Daniel Backman (Arboga), Daniel Eriksson (Arboga), William Lindgren (Örebro J20), Wincent Blomdahl (Arboga), Carl Skärström (Odessa Jackalopes), Alexander Kovalonok (Arboga), Jesper Arvidsson (Guldsmedshyttan), Joakim Braneby (Temiscaming Titans).

Förluster: Leon Lundberg (Köping), Jesper Wiberg (Hudiksvall), William Welén (Kallinge/Ronneby), Anton Lindström (Klubb ej klar), Kevin Kallonen (Osby), Valter Lederud (Kumla), Carl Molander (Filipstad), Niklas Lihagen (slutar), Jakob Marschall Olsson (Kallinge/Ronneby), Jonatan Augustsson (Vimmerby).

Tränare: Jonas Dufåker

Malung

Nya spelare: David Knuts (Leksand J20), Isac Olsson (Örebro J20), Elias Jakobs (Lejon), Anton Krigsman (Karlskoga J20).

Förluster: Robin Christoffersson (Östersund), Emil Ax (Marseille), Emil Johansson (Linden), Oskar Olsson (Mora), Niklas Lindberg (Strömsbro), Eric Björlin (Linden).

Tränare: Göran Tärnlund

Mariestad

Nya spelare: Tobias Björlund (Filipstad), Ludvig Karlsson (Köping), Lucas Jidenius (Luleå J20), Tobias Aronsson (Växjö Lakers J20), Jim Jakobs (Mariestad), Simon Eriksson (Växjö Lakers J20)

Förluster: Mikael Alba (slutar), Anton Rask (Väsby), Johan Dahlbom (slutar), Jens Högbom (klubb ej klar), Oscar Olsson (klubb ej klar), Albin Hernod (Kristianstad), Oliver Hadzinikolic (Nyköping).

Tränare: Andreas Appelgren

Nyköping

Nya spelare: Oliver Hadzinikolic (Mariestad), Jakob Tenemyr (comeback), Emil Jakobsson (Huddinge), Markus Magnusson (Boden), Marcus Linderborg (Borlänge), Sebastian Björnstad (Borlänge), Andreas Maier (Huddinge), Daniel Fahlström (Huddinge).

Förluster: Mathias Hellgren (Hudiksvall), Alex Gustafsson (klubb ej klar), Robin Axbom (Kristianstad), Viktor Bemström (Borlänge), Linus Tjulander (Dalen), Alexander Molldén (Mörrum), John Moberg (Mörrum), Otto Bäcklin (Valbo), Ludwig Danielsson (Grums), Eddie Jinglöv (Gnesta).

Tränare: Fredrik Mälberg

Skövde

Nya spelare: Max Kardevall (Hv71 J20), Tom Olsson (Surahammar), Anton Brandhammar (Visby/Roma), Jonathan Ström (Köping), Johan Bok (Bismarck Bobcats).

Förluster: Adam Schoultz (Vänersborg), William Johansson (Västerås J20), Hugo Borg (Västerås J20), Libelin Bäckström Valliant (Kalmar), Noa Lindqvist Muci (Grums), Daniel Thelin (Hanviken).

Tränare: Johan Hellström

Surahammar

Nya spelare: Oscar Onsmar (Arboga), Jesper Hedman (Hallstahammar), Christoffer Hanning (Köping), Marcus Ejdergård (Arboga),

Förluster: Tom Olsson (Skövde), Rasmus Fahlander (klubb ej klar), Henrik Nordström (Arboga).

Tränare: Conny Grundström

 

/Mats Tjernström