Premiäromgången i Hockeyettan – här är de första matcherna i alla FYRA serierna

Känner ni pulsen?

Det gör vi!

Nu är nämligen spelprogrammen i de fyra serierna i ATG Hockeyettan i  höst klara. 

Här är de tre första omgångarna i de fyra serierna i höst. 

BEST OF 20/21 – coola mål, häftiga räddningar och annat hockeygodis. Missa inget på vårt Instagram-konto!

 

Serierna spelas i dubbelmöten, 18 omgångar.

Lag 1-5 till Allettan norra/södra, lag 6-10 till de två vårseriena. 

* ATG HOCKEYETTAN NORRA – FÖRSTA MATCHERNA

(Tjuvstartar med en match fredag 1 oktober som bryts ut från omgång nio)

Fredag 1 oktober 19.00:

Piteå-Östersund

Söndag 3 oktober 16.00:

Kiruna IF-Kalix

Boden-Kiruna AIF

Piteå-Teg

Vännäs-Örnsköldsvik

Onsdag 6 oktober 19.00: 

Kiruna AIF-Kiruna IF

Kalix-Boden

Teg-Sundsvall

Östersund-Vännäs

Örnsköldsvik-Piteå

Lördag 9 oktober 16.00: 

Vännäs-Kiruna IF

Boden-Teg

Kiruna AIF-Örnsköldsvik

Söndag 10 oktober 16.00: 

Piteå-Sundsvall

Vännäs-Kalix

Kiruna AIF-Teg

Boden-Örnsköldsvik

* ATG HOCKEYETTAN VÄSTRA  – FÖRSTA MATCHERNA

Lördag 2 oktober 16.00:

Nyköping-Kumla

Söndag 3 oktober 16.00:

Lindlöven-Mariestad

Skövde-Köping

Forshaga-Linden

Surahammar-Borlänge

Onsdag 6 oktober 19.00:

Borlänge-Nyköping

Kumla-Skövde

Köping-Lindlöven

Mariestad-Forshaga

Linden-Surahammar

Lördag 9 oktober 16.00:

Nyköping-Surahammar

Söndag 10 oktober 16.00:

Forshaga-Köping

Lindlöven-Kumla

Skövde-Borlänge

Mariestad-Linden

* ATG HOCKEYETTAN ÖSTRA – FÖRSTA MATCHERNA

Lördag 2 oktober 16.00:

Huddinge-Wings

Söndag 3 oktober 15.00:

Enköping-Visby/Roma

Söndag 3 oktober 16.00:

Hanviken-Väsby

Hudiksvall-Vallentuna

Segeltorp-Strömsbro 

Onsdag 6 oktober 19.00:

Strömsbro-Hudiksvall

Vallentuna-Hanviken

Väsby-Huddinge

Wings-Enköping

Visby/Roma-Segeltorp

Lördag 9 oktober 16.00:

Huddinge-Vallentuna

Söndag 10 oktober 16.00:

Enköping-Väsby

Hanviken-Strömsbro

Hudiksvall-Segeltorp

Visby/Roma-Wings

* ATG HOCKEYETTAN SÖDRA – FÖRSTA MATCHERNA

Lördag 2 oktober 15.00:

Tranås-Halmstad

Mörrum-Dalen

Lördag 3 oktober 16.00:

Nybro-Karlskrona

Söndag 3 oktober 16.00:

Vimmerby-Kalmar

Hanhals-KRIF

Onsdag 6 oktober 19.00:

Halmstad-Nybro

Karlskrona-Kalmar

Vimmerby-Hanhals

KRIF-Mörrum

Dalen-Tranås

Fredag 8 oktober 19.00:

Mörrum-Vimmerby

Söndag 10 oktober 16.00:

Halmstad-Kalmar

Hanhals-Karlskrona

Nybro-Tranås

KRIF-Dalen

SE HELA SPELPROGRAMMEN HÄR! 

Spelare & ledare om nya serieupplägget